synaptic - en to xh translation catalogue (595 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
xh: 	%s %s kodwa %s iza kufakelwa

en: 	%s %s but it is not installable
xh: 	%s %s kodwa ayifakeki

en: 	%s but it is a virtual package
xh: 	%s kodwa ngumqulu wenene

en: 	%s but it is not going to be installed
xh: 	%s kodwa ayizi kufakwa

en: 
    %s have to be downloaded
xh: 
    %s ekufuneka kukhutshelwe ulwazi

en: 
    Completely removed the following packages:
xh: 
    Kususwe ngokupheleleyo le miqulu ilandelayo:

en: 
    Downgraded the following packages:
xh: 
    Akuphuculwanga le miqulu ilandelayo:

en: 
    Installed the following packages:
xh: 
    Kufakwe le miqulu ilandelayo:

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
xh: 
    Umqulu %s awunanguqulelo efumanekayo, kodwa ikhona kwidatabase. 
    Oku kuthetha ukuba umqulu uchazwe kuxhomekeko kwaye awuzange ufakwe, uphelelwe lixesha okanye awufumaneki nesiqulatho se-sources.list

en: 
    Reinstalled the following packages:
xh: 
    Kufakelwe ngokutsha le miqulu ilandelayo:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
xh: 
    Isuse le miqulu IBALULEKILEYO ilandelayo:

en: 
    Removed the following packages:
xh: 
    Kususwe le miqulu ilandelayo:

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
xh: 
    Ifake ngempumelelo yonke imiqulu ngolu lwimi lukhoyo. Ukuqhubeka ngofakelo kulwimi olulandelayo, vala ifestile.

en: 
    Upgraded the following packages:
xh: 
    Kuphuculwe le miqulu ilandelayo:

en: 
    While installing package %s:
xh: 
    Ngexa ifakela umqulu %s:

en: 
    While preparing for installation:
xh: 
    Ngexa ilungiselela ukufakwa:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
xh:  %s: %s %s kodwa %s iza kufakelwa

en:  or
xh:  okanye

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
xh[0]: %d umqulu omtsha uya kufakelwa
xh[1]: %d imiqulu emitsha iya kufakelwa

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
xh[0]: %d umqulu omtsha uya kufakelwa ngokutsha
xh[1]: %d imiqulu emitsha iya kufakelwa ngokutsha

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
xh[0]: %d umqulu utshixiwe
xh[1]: %d imiqulu itshixiwe

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
xh[0]: %d umqulu uya <b>kuthotywa</b>
xh[1]: %d imiqulu iya <b>kuthotywa</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
xh[0]: %d umqulu uya kubanjwa ungaphuculwa
xh[1]: %d imiqulu iya kubanjwa ingaphuculwa

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
xh[0]: %d umqulu uya kususwa
xh[1]: %d imiqulu iya kususwa

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
xh[0]: %d umqulu uya kuphuculwa
xh[1]: %d imiqulu iya kuphuculwa

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
xh: %i imiqulu edwelisiweyo, %i efakiweyo, %i eyonakeleyo. %i eza kufakwa/uphuculo, %i eza kususwa

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
xh: %i imiqulu edwelisiweyo, %i efakiweyo, %i eyonakeleyo. %i eza kufakwa/uphuculo, %i ukususwa; %s iya kukhululwa

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
xh: %i imiqulu edwelisiweyo, %i efakiweyo, %i eyonakeleyo. %i eza kufakwa/uphuculo, %i ukususwa; %s iya kusetyenziswa

en: %s Changelog
xh: %s I-Changelog

en: %s Properties
xh: %s Iimpawu

en: %s of extra space will be freed
xh: %s endawo eyongeziweyo aya kukhululwa

en: %s of extra space will be used
xh: %s endawo eyongeziweyo aya kusetyenziswa

en: %s: %s but it is a virtual package
xh: %s: %s kodwa ngumqulu wenene

en: %s: %s but it is not going to be installed
xh: %s: %s kodwa ayizi kufakelwa

en: (no vendor)
xh: (akukho mthengisi)

en: --non-interactive Never prompt for user input
xh: --non-interactive Ungaze ufune igalelo lomsebenzisi

en: --task-window Open with task window
xh: --task-window Vula nefestile yomsebenzi

en: -h   This help text
xh: -h   Amagama oncedo

en: -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
xh: -o=? Misela umahluli wesimo, umz -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
xh: -r   Vula kwiskrini sogcino lwezinto

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
xh: <b>%s</b> (<b>ebalulekileyo</b>) iya kususwa

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
xh: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) iya kufakwa

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
xh: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) iya kufakwa ngokutsha

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
xh: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) iya kuphuculwa iye kwinguqulelo <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
xh: <b>%s</b> iya <b>kuthotywa</b>

en: <b>%s</b> will be removed
xh: <b>%s</b> iya kususwa

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
xh: <b>%s</b> iya kususwa nesimo

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
xh: <b><big>Phawule uphuculo ngendlela entle?</big></b>
    
    Indlela yophuculo olumiyo itsiba uphuculo oluya kuqalisa iimpikiswano okanye olufuna ufakelo lwemiqulu eyongeziweyo.
    
    Uphuculo oluhle (dist-upgrade) luzama ukusombulula iimpikiswano nokuzalisekisa konke.
    <b>Qaphela:</b> Uphuculo luya kuphawulwa kuphela. Kusafuneka ulusebenzise kamva.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
xh: <b><big>Phuma ulahle iinguqulelo eziphawuliweyo?</big></b>
    
    Kusekho iinguqulelo eziphawuliweyo ezingekasetyenziswa. Ziya kulahleka ukuba ukhethe ukuphuma kwi-'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
xh: <b>Imbonakalo</b>

en: <b>Applying Changes</b>
xh: <b>Ifaka iiNguqulelo</b>

en: <b>Colors</b>
xh: <b>Imibala</b>

en: <b>Columns</b>
xh: <b>Iikholam</b>

en: <b>Current</b>
xh: <b>Ezikhoyo</b>

en: <b>Fonts</b>
xh: <b>Iifonti</b>

en: <b>Installed Version</b>
xh: <b>INguqulelo eFakiweyo</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
xh: <b>INguqulelo eFumanekayo yaMva</b>

en: <b>Maintainer:</b>
xh: <b>Umgcini:</b>

en: <b>Marked</b>
xh: <b>Eziphawuliweyo</b>

en: <b>Marking Changes</b>
xh: <b>IPhawula iiNguqulelo</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then to apply them.
xh: <b>Qaphela:</b> Iinguqulelo azifakwa ngoko nangoko. Okokuqala kufuneka uphawule zonke iinguqulelo uze emva koko uzifake.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
xh: <b>Qaphela:</b> Ukufaka inguqulelo eyohlukileyo kwemiyo, khetha <b>Umqulu -> Inguqulelo eNyanzelisiweyo...</b> kwimenyu.

en: <b>Other</b>
xh: <b>Okunye</b>

en: <b>Package upgrade behaviour (default distribution)</b>
xh: <b>Indlela yophuculo lomqulu (usasazo olumiyo)</b>

en: <b>Package:</b>
xh: <b>Umqulu:</b>

en: <b>Priority:</b>
xh: <b>Umba ophambili:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
xh: <b>ISeva yeProxy</b>

en: <b>Section:</b>
xh: <b>Icandelo:</b>

en: <b>Status:</b>
xh: <b>Ubume:</b>

en: <b>Summary</b>
xh: <b>Isishwankathelo</b>

en: <b>Tags:</b>
xh: <b>Ii-Tag:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
xh: <b>IiFayili zeThutyana</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
xh: <b>IziPhumo zeTheminali:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
xh: <b>Le mifanekiso engumqondiso ilandelayo isetyenziswa ukubonisa ubume bangoku bomqulu:</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
xh[0]: <b>Isilumkiso:</b> %d umqulu obalulekileyo uya kususwa
xh[1]: <b>Isilumkiso:</b> %d imiqulu ebalulekileyo iya kususwa

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository might be no longer available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and the correct writing of the repository address in the preferences.
xh: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    Indawo yogcino ingangafumaneki okanye ingaqhagamsheleki ngenxa yeengxaki zothungelwano. Ukuba iyafumaneka, inguqulelo endala yesalathisi esingaphumelelanga ingasetyenziswa. Kungenjalo, indawo yogcino ayisayi kuhoywa. Jonga uthungelwano lwakho nobhalo oluchanekileyo lwedilesi yendawo yogcino kuluhlu lwezinto ezikhethiweyo.

en: <i>Can't close while running</i>
xh: <i>Ayivali xa isebenza</i>

en: <i>Finished</i>
xh: <i>Igqibile</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
xh: <i>Ilungisa imiqulu...</i>

en: <i>Running...</i>
xh: <i>Iyasebenza...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
xh: <span size="large" weight="bold">Seta okunye kwangaphakathi</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
xh: <span size="large" weight="bold">Olu seto luchaphazela undoqo wenkqubo yakho. Qaphela naziphi na iinguqulelo ngononophelo.</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
xh: <span size="xx-large" weight="bold">Inguqulelo ye-Synaptic</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
xh: <span weight="bold" size="large">Fake ezi nguqulelo zilandelayo?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
xh: <span weight="bold" size="larger">Ayikwazi kuphawula yonke imiqulu ukuze ifakwe okanye iphuculwe</span>
    
    Le miqulu ilandelayo inoxhomekeko olungasombululekiyo. Qinisekisa ukuba zonke iindawo ezifunekayo zogcino zongeziwe kwaye ziyasebenza kuluhlu lwezinto ezikhethwayo.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
xh: <span weight="bold" size="larger">Faka ilebhile ye-CD-ROM</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
xh: <span weight="bold" size="larger">Phawule iinguqulelo ezongeziweyo ezifunekayo?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
xh: <span weight="bold" size="larger">Ulwazi lomqulu wakho luphelelwe</span>
    
    Ulwazi lwakho ngomqulu ludala ngaphezulu kweeyure ezingama-48. Kungakho uhlaziyo olubalulekileyo lokhuseleko. Kucetyiswa ukuba ufake umqulu wolwazi rhoqo.

en: AND
xh: KUNYE

en: APT system reports:
    %s
xh: Iingxelo zenkquo ye-APT:
    %s

en: A_pplication Font
xh: USe_tyenziso lweFonti

en: A_pply Marked Changes
xh: S_ebenzisa iiNguqulelo eziPhawuliweyo

en: About Synaptic
xh: Malunga neSynaptic

en: Add
xh: Yongeza

en: All
xh: Bonke

en: Alphabetic
xh: Ngokwe-alfabethi

en: Always Ask
xh: Buza Rhoqo

en: Always prefer the highest version
xh: Khetha rhoqo inguqulelo ephezulu

en: Always prefer the installed version
xh: Khetha rhoqo inguqulelo efakiweyo

en: Amateur Radio
xh: IRediyo yaBaculi

en: An error occurred while saving configurations.
xh: Impazamo yenzeke ngexa kugcinwa isimo.

en: Apply
xh: Sebenzisa

en: Apply all marked changes
xh: Sebenzisa zonke iinguqulelo eziphawuliweyo

en: Apply changes in a terminal window
xh: Fakela iinguqulelo kwifestile yetheminali

en: Applying Changes
xh: Ifaka iiNguqulelo

en: Applying marked changes. This may take a while...
xh: Ifakela iinguqulelo eziphawuliweyo. Oku kungathatha ixesha...

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
xh: Buza ukuqinisekisa ngeenguqulelo ezikwachaphazela eminye imiqulu

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
xh: Cela ukuphuma emva kokufakelwa kweenguqulelo ngempumelelo

en: Automatically
xh: Ngokuzenzekelayo

en: Available Version
xh: INguqulelo eFumanekayo

en: Available versions:
xh: Iinguqulelo ezikhoyo:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
xh: Intetho yarhoqo embi '%s' kwifayili yeMbono eNcitshisiweyo.

en: Base System
xh: INkqubo esiSiseko

en: Binary (deb)
xh: I-Binary (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
xh: Umsebenzisi we-Boolean phakathi kweempawu:

en: Broken
xh: Yophukile

en: Broken:
xh: Yophukile:

en: Can't read %s
xh: Ayikwazi kufunda %s

en: Can't write %s
xh: Ayikwazi kubhala %s

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: Cannot find filename or size tag
xh: Ayikwazi ukufumana igama lefayili okanye ithegi yobungakanani

en: Cannot read vendors.list file
xh: Ayikwazi kufunda vendors.list kwifayili

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
xh: Ayikwazi kuqala isixhobo sesimo!
    Kufuneka ufake umqulu ofunekayo 'libgnome2-perl'.

en: Choose font
xh: Khetha ifonti

en: Choose the action from the context menu of the package.
xh: Khetha inyathelo kwimenyu yecontext yomqulu.

en: Cleaning package lists...
xh: Icoca izintlu zomqulu...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
xh: Cofa kumfanekiso ongumqondiso wobume ukuvula imenyu equlathe onke amanyathelo.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
xh: Ukucofa kwi-ayikhoni yobume kuphawula elona nyathelo

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
xh: Vala olu nxibelelwano emva kokufakelwa kweenguqulelo ngempumelelo

en: Color
xh: Umbala

en: Color packages by their status
xh: Imiqulu yombala ngokobume bayo

en: Color selection
xh: Ukhetho lombala

en: Colors
xh: Imibala

en: Columns and Fonts
xh: IiKholam neeFonti

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
xh: Uluhlu lwabaququzeleli olohlulwe zikoma nabangasayi kuqhagamshelwa ngeproxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
xh: Iimpawu ezifanayo

en: Communication
xh: Uqhagamshelwano

en: Complete changelog of the latest version:
xh: Gqiba ichangelog yenguqulelo entsha:

en: Completely
xh: Ngokugqibeleleyo

en: Component
xh: Icandelo

en: Configuring %s
xh: Imisa inkqubo %s

en: Conflicting Packages
xh: IMiqulu ePhikisanayo

en: Conflicting packages
xh: Imiqulu ephikisanayo

en: Conflicts
xh: Iimpikiswano

en: Consider recommended packages as dependencies
xh: Qaphela imiqulu ecetyiswa njengoxhomekeko

en: Converted From RPM by Alien
xh: Iguqulwe kwi-RPM ngu-Alien

en: Copying package lists...
xh: Ikopa izintlu zomqulu...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
xh: Ayifakanga zinguqulelo!
    Lungisa imiqulu eyophukileyo kuqala.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
xh: Ayikwazi kuphucula inkqubo!
    Lungisa imiqulu eyonakeleyo kuqala.

en: Couldn't identify disc.
xh: Ayikwazi kuphawula idisc.

en: Credits
xh: Iicredit

en: Cross Platform
xh: IPlatform eNqumlayo

en: Custom
xh: Ifestile ozenzeleyo

en: Debtag support is enabled.
xh: I-Debtag yenziwe ukuba isebenze.

en: Default Upgrade
xh: UPhuculo oluMiyo

en: Dependants
xh: Okuxhomekeke kokunye

en: Dependencies
xh: Ukuxhomekeka

en: Dependencies of the Latest Version
xh: Okuxhomekeke kwiNguqulelo yaMva

en: Dependency of
xh: Uxhomekeko

en: Dependent Packages
xh: IMiqulu yoXhomekeko

en: Dependent packages
xh: Imiqulu yoxhomekeko

en: Depends
xh: Ixhomekeke

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Description %s
xh: Inkcazelo %s

en: Description and Name
xh: Inkcazelo neGama

en: Development
xh: Uphuhliso

en: Difference between the files
xh: Umahluko phakathi kweefayili

en: Direct connection to the internet
xh: Uqhagamshelwano oluthe ngqo kwi-intanethi

en: Disc Label
xh: ILebhile yeDisc

en: Disc label:
xh: ILebhile yeDisc:

en: Distribution
xh: Usasazo

en: Distribution:
xh: Usasazo:

en: Do you want to add another CD-ROM?
xh: Ufuna ukongeza enye i-CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
xh: Ufuna ukuqhubekeka, ungahoyi le miqulu?

en: Do you want to quit Synaptic?
xh: Ufuna ukuphuma kwi-Synaptic?

en: Documentation
xh: Amaxwebhu

en: Documented by
xh: Ibhalwe ngu

en: Done
xh: Igqibile

en: Done!
xh: IGqibile!

en: Double click on the package name.
xh: Cofa kabini kwigama lomqulu.

en: Download
xh: Ukukhuphela ulwazi

en: Download Size
xh: ISayizi yoKhuphelo loLwazi

en: Download package files only
xh: Khuphela iifayili zomqulu kuphela

en: Download:
xh: Ukukhuphela ulwazi:

en: Downloading changelog
xh: Ikhuphela i-changelog

en: Downloading file %li of %li
xh: Ikhuphela ifayili %li ye %li

en: Downloading package files
xh: Ikhuphela iifayili zomqulu

en: Downloading package information
xh: Ikhuphela ulwazi lomqulu

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
xh: IMPAZAMO: Ayiyifumananga i-password yokungena yomsebenzisi omkhulu

en: ERROR: could not create configuration directory %s
xh: IMPAZAMO: ayenzanga luhlu loovimba besimo %s

en: ERROR: could not create log directory %s
xh: IMPAZAMO: ayenzanga uluhlu loovimba belog %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
xh: IMPAZAMO: ayikwazi kuvula %s kubhalo

en: Editors
xh: Abahleli

en: Electronics
xh: Iinzululwazi ngombane

en: Email
xh: I-imeyile

en: Embedded Devices
xh: IZixhobo eziZinzisiweyo

en: Empty disc name.
xh: Igama ledisc engenanto.

en: Enabled
xh: Ivuliwe

en: Error in package %s
xh: Impazamo kumqulu %s

en: Error parsing file record
xh: Impazamo kulwahlulo lwengxelo yefayili

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
xh: Imiqulu ebalulekileyo iya kususwa.
    Oku kungenza inkqubo yakho ingasebenziseki!

en: Exclude
xh: Ngaphandle

en: Exclude selected sections
xh: Ngaphandle kwamacandelo akhethiweyo

en: Excludes
xh: Ngaphandle

en: Extra output was generated during Package Manager operation
xh: Iziphumo ezongeziweyo zenziwe ngexesha lomsebenzi woMlawuli woMqulu

en: FTP proxy:
xh: Iproxy ye-FTP:

en: Failed
xh: Ayiphumeleli

en: Failed to fetch %s
      %s
xh: Ayiphumeleli ukulanda %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
xh: Ayiphumeleli ukuphawula lonke uphuculo olufumanekayo!

en: Failed to mount the cdrom.
xh: Ayiphumeleli ukufaka i-cdrom.

en: Failed to open %s.new
xh: Ayikwazi kuvula %s.new

en: Failed to rename
xh: Ayikwazi kuthiya ngokutsha

en: Failed to rename %s.new to %s
xh: Ayikwazi kuthiya ngokutsha %s.new ukuya %s

en: Failed to reopen fd
xh: Ayikwazi kuvula ngokutsha fd

en: Failed to resolve dependency problems!
xh: Ayiphumeleli ukusombulula iingxaki zoxhomekeko!

en: Failed to stat %s%s
xh: Ayiphumeleli ukustat %s%s

en: Field
xh: Indawo

en: Filters
xh: Izihluzi

en: Find
xh: Fumana

en: FingerPrint
xh: I-FingerPrint

en: For installation or upgrade
xh: Kufakelo okanye uphuculo

en: For removal
xh: Ukususwa

en: Force version:
xh: Inguqulelo enyanzelisiweyo:

en: Found %i packages
xh: Kufumaneke %i imiqulu

en: GNOME Desktop Environment
xh: OkuNgqonge i-GNOME Desktop

en: Games and Amusement
xh: Imidlalo neZihlekisayo

en: General
xh: Jikelele

en: Graphics
xh: Iigrafiki

en: HTTP proxy:
xh: Iproxy ye-HTTP:

en: History
xh: Imbali

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
xh: Imbali yofako, uphuculo nokususwa kwemiqulu yesoftware.

en: Hit
xh: Betha

en: Hold Current Version
xh: Bamba iNguqulelo yaNgoku

en: IP address or host name of the ftp proxy server
xh: Idilesi ye-IP okanye igama lomququzeleli weseva ye-ftp proxy

en: IP address or host name of the http proxy server
xh: Idilesi ye-IP okanye igama lomququzeleli weseva ye-http proxy

en: Icon Legend
xh: INkcazelo yoMfanekiso onguMqondiso

en: Icon _Legend
xh: IMbali _yoMfanekiso onguMqondiso

en: Identifying disc...
xh: Iphawula idisc...

en: Ignore
xh: Sukuhoya

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
xh: Ayihoyi iingxelo ezingasebenziyo kwifayile ye-sources.list!

en: Include
xh: Kuquka

en: Include selected sections only
xh: Kuquka amacandelo akhethiweyo kuphela

en: Includes
xh: Kuquka

en: Insert a disc in the drive.
xh: Faka idisc kwidrive.

en: Install, remove and upgrade software packages
xh: Faka, susa uze uphucule imiqulu yesoftware

en: Installed
xh: Ifakiwe

en: Installed %s
xh: Ifakiwe %s

en: Installed (local or obsolete)
xh: Ifakiwe (eyengingqi okanye iphelelwe lixesha)

en: Installed (locked to the current version)
xh: Ifakiwe (itshixelwe kwinguqulelo ekhoyo)

en: Installed (locked):
xh: Ifakiwe (itshixiwe):

en: Installed (unsupported)
xh: Ifakiwe (ayixhaswa)

en: Installed (upgradable)
xh: Ifakiwe (iyaphuculeka)

en: Installed Files
xh: IiFayili eziFakiweyo

en: Installed Size
xh: ISayizi eFakiweyo

en: Installed Version
xh: INguqulelo eFakiweyo

en: Installed packages that are up-to-date
xh: Imiqulu efakiweyo ehlaziywa rhoqo

en: Installed packages that are upgradable
xh: Imiqulu efakiweyo ephuculekayo

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
xh: Imiqulu efakiweyo ephuculekayo kwinguqulelo ephezulu entsha

en: Installed:
xh: Ifakiwe:

en: Installing %s
xh: Iyafaka %s

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
xh: IMpazamo yangaPhakathi, Zonke izinto zoPhuculo ezophukileyo. Nceda ugqithise ingxelo.

en: Internal Error, non-zero counts
xh: IMpazamo yangaPhakathi, ubalo olungeloqanda

en: Internal error
xh: Impazamo yangaphakathi

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
xh: Impazamo yangaphakthi ivula uvimba wethutyana (%d). Nceda ugqithise ingxelo.

en: Interpreted Computer Languages
xh: IiLwimi zeKhompyutha eziGuquliweyo

en: Invalid disc name!
xh: Igama ledisc alisebenzi!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
xh: Ingxelo engeyiyo kwifayili yoluhlu lwezinto ezikhethwayo, akukho okubhalwe emantla oMqulu

en: KDE Desktop Environment
xh: OkuNgqonge i-KDE Desktop

en: Keep Configuration
xh: Gcina uMiselo lweNkqubo

en: Latest Version
xh: INguqulelo yaMva

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
xh: Yeka i-synaptic ikukhethele eyona nguqulelo oyifunayo. Ukuba awuqinisekanga, sebenzisa oku kukokunye.

en: Libraries
xh: Amathala eeNcwadi

en: Libraries - Development
xh: AmaThala eeNcwadi - uPhuhliso

en: Libraries - Old
xh: Amathala eeNcwadi - amaDala

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
xh: Imiqulu yethala leencwadi engasafunekiyo (kufuneka i-deborphan)

en: Line %u too long in markings file.
xh: Umgca %u mde kakhulu kwifayili yeempawu.

en: Look in:
xh: Khangela kwi-:

en: Maintainer
xh: Umgcini

en: Malformed line %u in markings file
xh: Umgca ongemanga kakuhle %u kwifayili yeempawu

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
xh: Ixwebhu ozenzela lona:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
    
    Uxwebhu:
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>

en: Manual proxy configuration
xh: Umiselo lwesandla lwe-proxy

en: Mark All Upgrades
xh: Phawula Lonke uPhuculo

en: Mark Packages by _Task...
xh: Phawula iMiqulu ngo _Msebenzi...

en: Mark Recommended for Installation
xh: Phawula ziLungele ukuFakwa

en: Mark Suggested for Installation
xh: Phawula kuCetyiswe ukuba ziFakwe

en: Mark all possible upgrades
xh: Phawula lonke uphuculo olunokubakho

en: Mark for Co_mplete Removal
xh: Phawulela ukuSu_swa ngokuPheleleyo

en: Mark for Complete Removal
xh: Phawulela ukuSuswa ngokuPheleleyo

en: Mark for Installation
xh: Phawulela ukuFakwa

en: Mark for R_einstallation
xh: Phawulela uF_akelo ngokutsha

en: Mark for Reinstallation
xh: Phawulela ukuFakwa ngokutsha

en: Mark for Removal
xh: Phawulela ukuSuswa

en: Mark for Upgrade
xh: Phawulela uPhuculo

en: Mark for _Installation
xh: Phawulela uku_Fakwa

en: Mark for _Removal
xh: Phawulela uku_Suswa

en: Mark for _Upgrade
xh: Phawulela _uPhuculo

en: Marked Changes
xh: IiNguqulelo eziPhawuliweyo

en: Marked for complete removal
xh: Iphawulelwe ukususwa yonke

en: Marked for complete removal:
xh: Iphawulelwe ukususwa yonke:

en: Marked for downgrade
xh: Iphawulelwe ukungaphuculwa

en: Marked for downgrade:
xh: Iphawulelwe ukuthotywa:

en: Marked for installation
xh: Iphawulelwe ukufakwa

en: Marked for installation:
xh: Iphawulelwe ukufakwa:

en: Marked for re-installation
xh: Iphawulelwe ukufakwa ngokutsha

en: Marked for reinstallation:
xh: Iphawulelwe ukufakwa ngokutsha:

en: Marked for removal
xh: Iphawulelwe ukususwa

en: Marked for removal:
xh: Iphawulelwe ukususwa:

en: Marked for upgrade
xh: Iphawulelwe uphuculo

en: Marked for upgrade:
xh: Iphawulelwe uphuculo:

en: Marking all available upgrades...
xh: Iphawula lonke uphuculo olufumanekayo...

en: Mathematics
xh: Izibalo

en: Miscellaneous  - Graphical
xh: Ezinye izinto - iMizobo

en: Miscellaneous - Text Based
xh: Ezinye izinto - eziSekelwe kuMagama

en: Mounting CD-ROM...
xh: Ifaka i-CD-ROM...

en: Move D_own
xh: Shenxisela e_Zantsi

en: Move _Up
xh: Shenxisela _Phezulu

en: Multimedia
xh: I-Multimedia

en: NOT AUTHENTICATED
xh: AYINGQINWANGA

en: Name
xh: Igama

en: Network
xh: Uthungelwano

en: Networking
xh: Uthungelwano

en: Never show this message again
xh: Ungaze uphinde ubonise lo myalezo kwakhona

en: New Filter %i
xh: Isihluzi esiTsha %i

en: New in repository
xh: Intsha kwindawo yogcino

en: New in repository:
xh: Intsha kwindawo yogcino:

en: Newsgroup
xh: Amaqela eeNdaba

en: No package is selected.
xh: Akukho mqulu ukhethiweyo.

en: No proxy for:
xh: Akukho proxy ku:

en: No valid records were found.
xh: Akukho zingxelo zisebenzayo ezifunyenweyo.

en: Not installable
xh: Ayifakeki

en: Not installed
xh: Ayifakwanga

en: Not installed (locked)
xh: Ayifakwanga (itshixiwe)

en: Not installed (locked):
xh: Ayifakwanga (itshixiwe):

en: Not installed (new in repository)
xh: Ayifakwanga (intsha kwindawo ekugcinwa kuyo izinto)

en: Not installed (residual config)
xh: Ayifakwanga (isimo sentsalela)

en: Not installed (unsupported)
xh: Ayifakwanga (ayixhaswa)

en: Not installed packages
xh: Imiqulu engafakwanga

en: Not installed:
xh: Ayifakwanga:

en: Not marked
xh: Ayiphawulwanga

en: Number of undo operations:
xh: Inani lobuyiselo lwemisebenzi:

en: OK
xh: Kulungile

en: OR
xh: OKANYE

en: Only experts should use this.
xh: Ziingcaphephe kuphela ekufuneka zisebenzise oku.

en: Open changes
xh: Vula iinguqulelo

en: Operator
xh: Umsebenzisi

en: Origin
xh: Intsusa

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
xh: Umbhali wokuqala:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Abagcini:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Abanikeli:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
xh: Engenabazali

en: Package
xh: Umqulu

en: Package Manager
xh: UMlawuli woMqulu

en: Package Manager output
xh: Iziphumo zoMlawuli woMqulu

en: Package Name
xh: Igama lomqulu

en: Package changes
xh: Iinguqulelo zomqulu

en: Package is supported
xh: Umqulu uyaxhaswa

en: Package management software using apt.
xh: I-software yolawulo lomqulu kusetyenziswa i-apt.

en: Package name
xh: Igama lomqulu

en: Packages that are not available in any repository
xh: Imiqulu engafumanekiyo kuyo nayiphi na indawo yogcino

en: Packages that will be installed or upgraded
xh: Imiqulu eya kufakwa okanye iphuculwe

en: Packages that will be removed
xh: Imiqulu eya kususwa

en: Packages that will never be upgraded
xh: Imiqulu engasoze iphuculwe

en: Packages that won't be changed
xh: Imiqulu engasayi kutshintshwa

en: Packages with broken dependencies
xh: Imiqulu enoxhomekeko olophukileyo

en: Pattern
xh: Ipateni

en: Perl Programming Language
xh: ULwimi lweNkqubo i-Perl

en: Pinned
xh: Qhobosha

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
xh: Nceda ufake idisk ebhalwe:
    %s
    kwi-drive %s

en: Port number of the ftp proxy server
xh: Inombolo yesiqhagamsheli seseva ye-ftp proxy

en: Port number of the http proxy server
xh: Inombolo yesiqhagamsheli seseva ye-http proxy

en: Port:
xh: Isiqhagamsheli:

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
xh: Ukhetha iinguqulelo zomqulu kugqithiso olukhethiweyo xa kuphuculwa imiqulu. Ukuba unyanzelisa inguqulelo ngesandla kugqithiso olwahlukileyo, inguqulelo yomqulu iya kulandela olo gqithiso de ingene kugqithiso olumiyo.

en: Prefer versions from:
xh: Khetha iinguqulelo ezivela:

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Preparing %s
xh: Yenza amalungiselelo %s

en: Preparing for removal %s
xh: Ilungiselela ukususwa %s

en: Preparing...
xh: Iyalungisa...

en: Priority
xh: Umba ophambili

en: Properties
xh: Iimpawu

en: Provided Packages
xh: IMiqulu eNikeziweyo

en: Provided packages
xh: Imiqulu enikezelweyo

en: Provides
xh: Inikezela

en: Python Programming Language
xh: ULwimi lweNkqubo i-Python

en: Queued
xh: Emgceni

en: Quick Introduction
xh: INtshayelelo eKhawulezileyo

en: Recommendations
xh: Izimvo

en: Recommends
xh: Icebisa

en: Reduced View
xh: Imbono eNcitshisiweyo

en: ReducedView
xh: Imbono ePhunguliweyo

en: Registering disc...
xh: Ibhalisa idisc...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
xh: Khupha iifayili kuba ezinye iindawo zogcino azifumaneki okanye zingqinisiswe. Iindawo ezinjalo azihoywanga.

en: Reload
xh: Khuphela ngokutsha

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
xh: Ukukhuphela ulwazi kwakhona lomqulu ukuze uhlale usazi malunga nemiqulu ye-software emitsha, esusiweyo nephuculweyo.

en: Reloading outdated package information:
xh: Ifaka ulwazi ngomqulu ophelelwe lixesha:

en: Reloading package information...
xh: Ikhuphela ngokutsha ulwazi lomqulu...

en: Remember my answer for future upgrades
xh: Khumbula impendulo yam kuphuculo lwexesha elizayo

en: Remember the answer
xh: Khumbula impendulo

en: Removal of packages:
xh: Ukususwa kwemiqulu:

en: Remove
xh: Susa

en: Remove Including Orphaned Dependencies
xh: Susa ukuQuka aBantwana abangenaBazali

en: Removed %s
xh: Isusiwe %s

en: Removed packages that have left configuration files on the system
xh: Imiqulu esusiweyo eshiye iifayili zesimo kwinkqubo

en: Removed with config %s
xh: Isuswe nesimo %s

en: Removing %s
xh: Iyasusa %s

en: Removing this package may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
xh: Ukususa lo mqulu kunganikezela inkqubo ingasebenziseki.
    Uqinisekile ufuna ukwenza oko?

en: Removing with config %s
xh: Isusa nesimo %s

en: Replaced Packages
xh: IMiqulu eKukho eMinye eNdaweni yayo

en: Replaced packages
xh: Imiqulu engene endaweni yeminye

en: Replaces
xh: Endaweni yokunye

en: Repositories
xh: Iindawo ekugcinwa kuzo izinto

en: Repositories changed
xh: Iindawo zogcino zitshintshiwe

en: Residual config
xh: Isimo seNtsalela

en: Restricted On Export
xh: IThintelwe kwiZinto eziThunyelwa ngaPhandle

en: Return to the main screen
xh: Buyela kwiscreen esikhulu

en: ReverseDepends
xh: Buy'umva uXhomekeke

en: S
xh: U

en: S_earch
xh: K_hangela

en: S_tatus
xh: U_bume

en: Save Markings _As...
xh: Gcina iiMpawu _Njenge...

en: Save full state, not only changes
xh: Gcina imeko yonke, ingezizo iinguqulelo kuphela

en: Scanning CD-ROM
xh: Iskena i-CD-ROM

en: Scanning disc...
xh: Iskena idisc...

en: Science
xh: Inzululwazi

en: Search
xh: Khangela

en: Search Filter
xh: Khangela iSihluzi

en: Search History
xh: Khangela iMbali

en: Search:
xh: Khangela:

en: Section
xh: Icandelo

en: Section(s)
xh: Icandelo

en: Section(s):
xh: Icandelo:

en: Sections
xh: Amacandelo

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
xh: Khetha umqulu uze ukhethe inyathelo kwimenyu 'Umqulu'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
xh: Khetha inguqulelo ye-%s ekufuneka inyanzeliswe ukuze ifakwe

en: Setting markings...
xh: Iimpawu zomiselo...

en: Setup Vendors
xh: Misela iNkqubo yaBathengisi

en: Shells
xh: Ii-shells

en: Show package properties in the main window
xh: Bonisa iimpawu zomqulu kwifestile enkulu

en: Show progress of single files
xh: Bonisa inkqubela-phambili kwiifayili ezinganye

en: Show this dialog at startup
xh: Bonisa le bhokisi kungeno

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Size:
xh: Ubungakanani:

en: Smart Upgrade
xh: UPhuculo oluHle

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
xh: Eminye yemiqulu ayifumaneki kwi(i)seva.

en: Source (deb-src)
xh: I-Source (deb-src)

en: Starting help viewer...
xh: Iqalisa umbonisi woncedo...

en: Starting package configuration tool...
xh: Iqalisa isixhobo sesimo somqulu...

en: Starting package documentation viewer...
xh: Iqalisa isibonisi samaxwebhu omqulu...

en: Stat failed for %s
xh: I-Stat asiphumeleli kwi-%s

en: Status
xh: Ubume

en: Successfully fixed dependency problems
xh: Izilungise ngempumelelo iingxaki zoxhomekeko

en: Successfully marked available upgrades
xh: Uphuculo olufumanekayo oluphawulwe ngempumelelo

en: Suggestions
xh: Iingcebiso

en: Suggests
xh: Icebisa

en: Summary
xh: Isishwankathelo

en: Supported
xh: Iyaxhaswa

en: Synaptic
xh: I-Synaptic

en: Synaptic Package Manager
xh: UMlawuli woMqulu we-Synaptic

en: Synaptic Package Manager
xh: UMlawuli woMqulu we-Synaptic

en: System Administration
xh: Ulawulo lweNkqubo

en: System upgrade:
xh: UPhuculo lweNkqubo:

en: Tags
xh: Ii-Tag

en: Tasks
xh: Imisebenzi

en: TeX Authoring
xh: UGunyaziso lwe-TeX

en: Terminal
xh: Itheminali

en: Text Be_side Icons
xh: Amagama ku_Fuphi noMfanekiso onguMqondiso

en: Text _Below Icons
xh: Amagama _eZantsi koMfanekiso onguMqondiso

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
xh: I-changelog iqulathe ulwazi malunga neenguqulelo neziphene ezivalelweyo kwinguqulelo nganye yomqulu.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
xh: Inyathelo elikhethiweyo likwachaphazela eminye imiqulu. Ezi nguqulelo zilandelayo ziyafuneka ukuze kuqhubekwe.

en: The following problems were found on your system:
xh: Ezi ngxaki zilandelayo zifunyenwe kwinkqubo yakho:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
xh: Ilebhile iya kusetyenziswa ukuphawula i-CD-ROM ukuba ufuna ukufaka imiqulu kuyo kamva.

en: The list of installed files is only available for installed packages
xh: Uluhlu lweefayili ezifakiweyo lufumaneka kuphela kwimiqulu efakiweyo

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
xh: Uluhlu lwezibonelelo alufundeki.
    Yiya kwibhokisi yendawo ekugcinwa kuzo izinto ukulungisa ingxaki.

en: The package files will be cached locally for installation.
xh: Iifayili zomqulu ziya kugcinwa koovimba bengingqi ukuze bafakwe.

en: The package files will be downloaded, but not installed
xh: Iifayili zomqulu ziya kukhutshelwa, azisayi kufakwa

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
xh: Izintlu zomqulu okanye ubume befayili akwahluleki okanye akuvuleki.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
xh: Umlawuli womqulu ukhetha rhoqo eyona nguqulelo esetyenziswayo nefumanekayo. Ukuba unyanzelisa inguqulelo eyohlukileyo kuleyo imiyo, iimpazamo kwimpatho yoxhomekeko zingenzeka.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
xh: Iindawo zogcino ziya kujongelwa imiqulu emitsha, esusiweyo okanye i-software ephuculweyo.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
xh: Ulwazi kwiindawo zogcino lutshintshile. Kufuneka ucofe iqhosha "Khuphela ngokutsha" kwiinguqulelo zakho ukuze ziqalise

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
xh: Isoftware yenkqubo yakho ilungiswe <i>kwimiqulu</i>. Umlawuli womqulu wenza ukuba ukwazi ukufaka, ukuphucula okanye ukususa imiqulu yesoftwe.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
xh: Le ndlela yokuziphatha ingatshintshwa kuluhlu lwezinto ezikhethwayo kamva.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
xh: Eli lithuba lakho lokugqibela lokujonga kuluhlu lweenguqulelo eziphawuliweyo ngaphambi kokuba zisetyenziswe.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
xh: Le software inephepha-mvume phantsi kwemigaqo e-GNU General Public License, iNguqulelo 2

en: To be downgraded
xh: Iza kwehliswa

en: To be installed
xh: Iza kufakelwa

en: To be kept
xh: Iza kugcinwa

en: To be re-installed
xh: Iza kufakelwa ngokutsha

en: To be removed
xh: Iza kususwa

en: To be upgraded
xh: Iza kuphuculwa

en: Translated by
xh: Iguqulwe ngu

en: Type
xh: Uhlobo

en: URI
xh: I-URI

en: URI:
xh: I-URI:

en: U_nmark
xh: Suku_phawula

en: U_nmark All
xh: Su_kuphawula Konke

en: Unable to change to %s
xh: Ayikwazi kutshintsha ibe %s

en: Unable to correct dependencies
xh: Ayikwazi kulungisa uxhomekeko

en: Unable to correct missing packages
xh: Ayikwazi kulungisa imiqulu engafumanekiyo

en: Unable to create a tmp file
xh: Ayikwazi ukwenza ifayili ye-tmp

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
xh: Ayikwazi ukubonisa naziphina iifayili zomqulu. Mhlawumbi asiyodisc ye-APT evuliweyo.

en: Unable to lock the download directory
xh: Ayikwazi ukutshixa uluhlu loovimba olukhutshelweyo

en: Unable to lock the list directory
xh: Ayikwazi kutshixa uluhlu loovimba

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
xh: Ayikwazi kuphawula uphuculo
    Jonga inkqubo yakho kwiimpazamo.

en: Unable to read %s
xh: Ayikwazi kufunda %s

en: Unable to read the cdrom database %s
xh: Ayikwazi kufunda idatabase ye-cdrom %s

en: Unchanged
xh: Ayiguqukanga

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Unknown source type
xh: Uhlobo olungaziwayo lwesibonelelo

en: Unmark
xh: Musa ukuphawula

en: Unmounting CD-ROM...
xh: Ikhupha i-CD-ROM...

en: Unpacking %s
xh: Iyakhupha %s

en: Upgradable
xh: Iyaphuculeka

en: Upgradable (upstream)
xh: Iyaphuculeka (emantla omlambo)

en: Upgradable:
xh: Iyaphuculeka:

en: Usage: synaptic [options]
xh: Usetyenziso: synaptic [okunye]

en: Use custom application font
xh: Sebenzisa ifonti ye-custom application

en: Use custom terminal font
xh: Sebenzisa ifonti ye-custom terminal

en: Utilities
xh: Izinto eziluncedo

en: Value:
xh: Ixabiso:

en: Variable:
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo:

en: Vendor
xh: Umthengisi

en: Vendors...
xh: Abathengisi...

en: Verify package signatures
xh: Qinisekisa iintsayino kumqulu

en: Version
xh: Inguqulelo

en: Version Number
xh: INani leNguqulelo

en: Version number
xh: Inombolo yenguqulelo

en: Version:
xh: Inguqulelo:

en: Versions
xh: Iinguqulelo

en: Visible
xh: Iyabonakala

en: Visit the home page at 
    http://www.nongnu.org/synaptic/
xh: Tyelela iphepha lasekhaya 
    http://www.nongnu.org/synaptic/

en: Waiting for disc...
xh: Ilinde idisc...

en: Word Processing
xh: INkqubo ye-Word

en: World Wide Web
xh: I-World Wide Web

en: Writing sources list...
xh: Ibhala uluhlu lwababoneleli...

en: Written by
xh: Ibhalwe ngu

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
xh: Wongeza "universe" icandelo.
    
     Imiqulu kweli candelo ayixhaswa. Uqinisekile?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
xh: Ungayiphawula imiqulu xa iza kufakwa, iphuculwa okanye isuswa ngeendlela ezohlukeneyo:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
xh[0]: Unomqulu %d owonakeleyo kwinkqubo yakho!
    
    Sebenzisa "Yophukile" isihluzi ukuzibeka endaweni.
xh[1]: Unemiqulu %i eyophukileyo kwinkqubo yakho!
    
    Sebenzisa "Yophukile" isihluzi ukuzibeka endaweni.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
xh: Kufuneka ufake umqulu "dwww" ukukhangela amaxwebhu omqulu

en: You must run this program as the root user.
xh: Kufuneka uqhube le nkqubo njengomsebenzisi onikwe amandla akhethekileyo.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
xh: Kufuneka ufake ngokutsha umqulu wolwazi rhoqo. Kungenjalo, ungaphosa uphuculo olubalulekileyo kukhuseleko.

en: _About
xh: _Malunga

en: _Add CD-ROM...
xh: _Yongeza i-CD-ROM...

en: _Browse Documentation
xh: _Khangela amaXwebhu

en: _Configure...
xh: _Misela inkqubo...

en: _Contents
xh: _Iziqulatho

en: _Custom
xh: _Ifestile ozenzeleyo

en: _Delete Cached Package Files
xh: _Cima iiFayili zoMqulu kuVimba

en: _Description
xh: _Inkcazelo

en: _Deselect All
xh: _Sukukhetha Konke

en: _Download Changelog
xh: _Khuphela i-Changelog

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _File
xh: I_fayili

en: _Filters
xh: _Izihluzi

en: _Fix Broken Packages
xh: _Lungisa iMiqulu eYonakeleyo

en: _Force Version
xh: _Inguqulelo eNyanzelisiweyo

en: _Force Version...
xh: _Inguqulelo eNyanzelisiweyo...

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Hide
xh: _Fihla

en: _History
xh: _Imbali

en: _Icons Only
xh: _Imifanekiso engumqondiso Kuphela

en: _Invert All
xh: _Guqula Konke

en: _Lock Version
xh: _Tshixa iNguqulelo

en: _Mark
xh: _Phawula

en: _Mark All Upgrades...
xh: _Phawula Lonke uPhuculo...

en: _Package
xh: _Umqulu

en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: _Quick Introduction
xh: _Intshayelelo eKhawulezileyo

en: _Quit
xh: _Phuma

en: _Read Markings...
xh: _Funda iiMpawu...

en: _Redo
xh: _Yenze kwakhona

en: _Reload
xh: _Faka ngokutsha

en: _Reload Package Information
xh: _IKhuphela ngokuTsha uLwazi loMqulu

en: _Repositories
xh: _Iindawo ekugcinwa kuzo izinto

en: _Save Markings
xh: _Gcina iiMpawu

en: _Search
xh: _Khangela

en: _Search...
xh: _Khangela...

en: _Sections
xh: _Amacandelo

en: _Select All
xh: _Khetha Konke

en: _Set Internal Option...
xh: _Misela Okunye kwangaPhakathi...

en: _Settings
xh: _Imimiselo

en: _Show Details
xh: _Bonisa iiNkcukacha

en: _Terminal Font
xh: IFonti ye_Theminali

en: _Text Only
xh: _Umbhalo Kuphela

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _Undo
xh: _Buyisela okwenziweyo

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
xh: i-bzip2 yalile, mhlawumbi idisk igcwele.

en: contrib
xh: igalelo

en: couldn't open %s for writing
xh: ayikwazi kuvula %s kubhalo

en: deb
xh: I-deb

en: deb-src
xh: I-deb-src

en: dist upgrade Failed
xh: uphuculo losasazo aluPhumeleli

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
xh: i-gzip yalile, mhlawumbi idisk igcwele.

en: non free
xh: ayiyoyamahala

en: or dependency
xh: okanye uxhomekeko

en: rpm
xh: I-rpm

en: rpm-src
xh: I-rpm-src

en: translators-credits
xh: Canonical Ltd <translations@canonical.com>
