synaptic 0.55 - en to sl translation catalogue (536 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
sl: 	%s %s, vendar bo %s nameščen

en: 	%s %s but it is not installable
sl: 	%s %s, vendar paketa ni moč namestiti

en: 	%s but it is a virtual package
sl: 	%s, vendar je navidezni paket

en: 	%s but it is not going to be installed
sl: %s je/bo nameščen

en: 
    %s have to be downloaded
sl: 
    %s morajo biti prenešeni

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
sl: 
    Paket %s nima dostopne različice, vendar obstaja v zbirki podatkov.
    To tipično pomeni, da je bil paket imenovan v odvisnosti in nikoli poslan, da je zastarel ali da ni dostopen z vsebino sources.list

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
sl: 
    S trenutnega nosilca so bili uspešno nameščeni vsi paketi. Zaprite to okno, da nadaljujete namestitev z novim nosilcem.

en: 
    While installing package %s:
sl: 
    Med nameščanjem paketa %s:

en: 
    While preparing for installation:
sl: 
    Med pripravami na namestitev:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
sl: %s: %s %s, vendar bo %s bo nameščen

en:  or
sl:  ali

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
sl[0]: %d novih paketov bo nameščenih
sl[1]: %d nov paket bo nameščen
sl[2]: %d nova paketa bosta nameščena
sl[3]: %d novi paketi bodo nameščeni

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
sl[0]: %d novih paketov bo znova nameščenih
sl[1]: %d nov paket bo znova nameščen
sl[2]: %d nova paketa bosta znova nameščena
sl[3]: %d novi paketi bodo znova nameščeni

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
sl[0]: %d paketov je zaklenjenih
sl[1]: %d paket je zaklenjen
sl[2]: %d paketa sta zaklenjena
sl[3]: %d paketi so zaklenjeni

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
sl[0]: %d paketov bo <b>podgrajenih</b>
sl[1]: %d paket bo <b>podgrajen</b>
sl[2]: %d paketov bosta <b>podgrajena</b>
sl[3]: %d paketi bodo <b>podgrajeni</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
sl[0]: %d paketov bo obdržanih in ne bo nadgrajenih
sl[1]: %d paket bo obdržan in ne bo nadgrajen
sl[2]: %d paketa bosta obdržana in ne bosta nadgrajena
sl[3]: %d paketi bodo obdržani in ne bodo nadgrajeni

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
sl[0]: %d paketov bo odstranjenih
sl[1]: %d paket bo odstranjen
sl[2]: %d paketa bosta odstranjena
sl[3]: %d paketi bodo odstranjeni

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
sl[0]: %d paketov bo nadgrajenih
sl[1]: %d paket bo nadgrajen
sl[2]: %d paketa bosta nadgrajena
sl[3]: %d paketi bodo nadgrajeni

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
sl: %i naštetih paketov, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev/nadgradnjo, %i za odstranitev

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
sl: %i naštetih paketov, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev/nadgradnjo, %i za odstranitev; %s bo sproščeno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
sl: %i naštetih paketov, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev/nadgradnjo, %i za odstranitev; %s bo porabljeno

en: %s Changelog
sl: Dnevnik sprememb %s

en: %s Properties
sl: Lastnosti %s

en: %s of extra space will be freed
sl: Sproščeno bo %s dodatnega prostora

en: %s of extra space will be used
sl: Uporabljeno bo %s dodatnega prostora

en: %s: %s but it is a virtual package
sl: %s: %s, vendar je navidezni paket

en: %s: %s but it is not going to be installed
sl: %s: %s, vendar ne bo nameščen

en: (no vendor)
sl: (ni proizvajalca)

en: --non-interactive Never prompt for user input
sl: --non-interactive Nikoli ne čaka na uporabnikov vnos

en: --task-window Open with task window
sl: --task-window Odpri okno nalog

en: -h   This help text
sl: -h   To besedilo s pomočjo

en: -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sl: -o=? Nastavi poljubno nastavitveno izbiro, npr. -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
sl: -r   Odpri v skladiščnem zaslonu

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
sl: <b>%s</b> (<b>ključen</b>) bo odstranjen

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo nameščen

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo znova nameščen

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo nadgrajen na različico <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
sl: <b>%s</b> bo <b>podgrajen</b>

en: <b>%s</b> will be removed
sl: <b>%s</b> bo odstranjen

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
sl: <b><big>Končaj in zanemari označene spremembe?</big></b>
    
    Še vedno obstajajo spremembe, ki jih niste uveljavili. Te bodo izgubljene, če boste zapustili 'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
sl: <b>Videz</b>

en: <b>Applying Changes</b>
sl: <b>Uveljavljanje sprememb</b>

en: <b>Colors</b>
sl: <b>Barve</b>

en: <b>Columns</b>
sl: <b>Stolpci</b>

en: <b>Current</b>
sl: <b>Trenuten</b>

en: <b>Fonts</b>
sl: <b>Pisave</b>

en: <b>Installed Version</b>
sl: <b>Nameščene različice</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
sl: <b>Zadnja dostopna različica</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sl: <b>Vzdrževalec:</b>

en: <b>Marked</b>
sl: <b>Označen</b>

en: <b>Marking Changes</b>
sl: <b>Označevanje sprememb</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then to apply them.
sl: <b> Opomba</b> Spremembe se ne uveljavijo takoj. Najprej morate 'označiti' vse spremembe, nato jih še uveljavite.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
sl: <b>Opozorilo:</b> Da namestite različico, ki se razlikuje od privzete, v menuju 
    izberite <b>Paket -> Vsilite različico ...</b>

en: <b>Other</b>
sl: <b>Drugo</b>

en: <b>Package:</b>
sl: <b>Paket:</b>

en: <b>Priority:</b>
sl: <b>Prednost:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
sl: <b>Posredniški strežnik</b>

en: <b>Section:</b>
sl: <b>Razdelek:</b>

en: <b>Status:</b>
sl: <b>Stanje:</b>

en: <b>Summary</b>
sl: <b>Povzetek</b>

en: <b>Tags:</b>
sl: <b>Oznake:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
sl: <b> Začasne datoteke</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
sl: <b> Terminalski izhod</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
sl: <b>Naslednje ikone se uporabljajo za prikaz trenutnega stanja paketa:</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
sl[0]: <b>Pozor</b> %d bistvenih paketov bo odstranjenih
sl[1]: <b>Pozor</b> %d bistven paket bo odstranjen
sl[2]: <b>Pozor</b> %d bistvena paketa bosta odstranjena
sl[3]: <b>Pozor</b> %d bistveni paketi bodo odstranjeni

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository might be no longer available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and the correct writing of the repository address in the preferences.
sl: <big><b>Vseh skladiščnih indeksov ni bilo moč prenesti</b></big>
    
    Skladišče morda ni več dostopno ali pa ga ni moč kontaktirati zaradi težav z omrežjem. Če obstaja, bo uporabljena starejša različica indeksa. V nasprotnem primeru bo skladišče prezrto. V prikrojitvah preverite omrežno povezavo in ali je naslov skladišča pravilno zapisan.

en: <i>Can't close while running</i>
sl: <i>Ni moč zapreti med tekom</i>

en: <i>Finished</i>
sl: <i>Končano</i>

en: <i>Running...</i>
sl: <i>Teče...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
sl: <span size="large" weight="bold">Nastavi notranjo izbiro</span>

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2004 Michael Vogt</span>
sl: <span size="small">Pravice razširjanja (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Pravice razširjanja (c) 2002-2004 Michael Vogt</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
sl: <span size="xx-large" weight="bold">Različica Synaptica</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
sl: <span weight="bold" size="large">Uveljavi naslednje spremembe?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
sl: <span weight="bold" size="larger">Vseh paketov ni bilo moč izbrati za namestitev ali nadgradnjo</span>
    
    Nasledjni paketi imajo nerazrešljive odvisnosti. Prepričajte se, da so dodana vsa zahtevana skladišča in da so v prikrojitvah tudi omogočena.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
sl: <span weight="bold" size="larger">Vnesite oznako plošče CD</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
sl: <span weight="bold" size="larger"> Označi zahtevane dodatne spremembe?</span>

en: APT system reports:
    %s
sl: Sistem APT poroča:
    %s

en: A_pplication Font
sl: Pisava _programa

en: A_pply Marked Changes
sl: U_veljavi označene spremembe

en: About Synaptic
sl: O Synapticu

en: Add
sl: Dodaj

en: All
sl: Vse

en: Alphabetic
sl: Abecedno

en: Always Ask
sl: Vedno vprašaj

en: Amateur Radio
sl: Radioamaterstvo

en: An error occurred while saving configurations.
sl: Med shranjevanjem nastavitev je prišlo do napake.

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply all marked changes
sl: Uveljavi vse označene spremembe

en: Apply changes in a terminal window
sl: Uveljavi spremembe v terminalskem oknu

en: Applying Changes
sl: Uveljavi spremembe

en: Applying marked changes. This may take a while...
sl: Označene spremembe se uveljavljajo. To lahko traja nekaj časa...

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
sl: Vprašaj za konec po uspešni uveljavitvi sprememb

en: Automatically
sl: Samodejno

en: Available Version
sl: <b>Dostopne različice</b>

en: Available versions:
sl: <b>Dostopne različice</b>

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
sl: Slab regularni izraz %s v datoteki za "Okleščeni pogled"

en: Base System
sl: Osnovni sistem

en: Binary (deb)
sl: Binaren (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
sl: Boolov operator med kriteriji za lastnosti

en: Broken
sl: Pokvarjen

en: Broken:
sl: Pokvarjen:

en: Can't read %s
sl: %s ni moč brati

en: Can't write %s
sl: V %s ni moč pisati

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot find filename or size tag
sl: Imena datoteke ali oznake velikosti ni moč najti

en: Cannot read vendors.list file
sl: Datoteke vendors.list ni moč brati

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
sl: Prikrojitvenega orodja ni moč zagnati!
    Namestiti morate zahtevani paket 'libgnome2-perl'.

en: Choose font
sl: Izberite pisavo

en: Choose the action from the context menu of the package.
sl: Iz priročnega menuja za paket izberite dejanje

en: Cleaning package lists...
sl: Čiščenje seznama paketov...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
sl: Kliknite ikono stanja, da odprete menu, ki vsebuje vsa dejanja

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
sl: Klik ikone stanja označi najverjetnejše dejanje

en: Color
sl: Barva

en: Color packages by their status
sl: Barve paketov glede na njihovo stanje

en: Color selection
sl: Izbor barv

en: Colors
sl: Barve

en: Columns and Fonts
sl: Stolpci in pisave

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
sl: Z vejico ločen seznam računalnikov in domen, do katerih ne dostopate prek posrednika (npr. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
sl: Osnovno

en: Communication
sl: Komunikacija

en: Complete changelog of the latest version:
sl: Celoten dnevnik zadnje različice:

en: Completely
sl: Popolnoma

en: Component
sl: _Vsebina

en: Conflicting Packages
sl: Konfliktni paketi

en: Conflicting packages
sl: Konfliktni paketi

en: Conflicts
sl: Konflikti

en: Consider recommended packages as dependencies
sl: Razmislite priporočene pakete kot odvisnosti

en: Converted From RPM by Alien
sl: Alien pretvoril iz RPM

en: Copying package lists...
sl: Kopiranje seznamov paketov...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
sl: Sprememb ni bilo moč uveljaviti!
    Najprej popravite pokvarjene pakete.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
sl: Sistema ni moč nadgraditi!
    Najprej popravite pokvarjene pakete.

en: Couldn't identify disc.
sl: Plošče ni moč prepoznati.

en: Credits
sl: Zasluge

en: Cross Platform
sl: Navzkrižna platforma

en: Custom
sl: Po meri

en: Debtag support is enabled.
sl: Omogočena je podpora za Debtag.

en: Default Upgrade
sl: Privzeta nadgradnja

en: Dependants
sl: Odvisnosti

en: Dependencies
sl: Odvisnosti

en: Dependencies of the Latest Version
sl: Odvisnosti zadnje različice

en: Dependency of
sl: Odvisnost od

en: Dependent Packages
sl: Odvisni paketi

en: Dependent packages
sl: Odvisni paketi

en: Depends
sl: Odvisen od

en: Description
sl: Opis

en: Description %s
sl: Opis %s

en: Description and Name
sl: Opis in ime

en: Development
sl: Razvoj

en: Direct connection to the internet
sl: Neposredna povezava v internet

en: Disc Label
sl: Oznaka plošče

en: Disc label:
sl: Oznaka plošče:

en: Distribution
sl: Distribucija

en: Distribution:
sl: Distribucija:

en: Do you want to add another CD-ROM?
sl: Ali želite dodati še drug CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
sl: Ali želite nadaljevati in prezreti te pakete?

en: Do you want to quit Synaptic?
sl: Ali želite zapustiti Synaptic?

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Documented by
sl: Dokumentiral

en: Done
sl: Opravljeno

en: Done!
sl: Opravljeno!

en: Double click on the package name.
sl: Dvojno kliknite ime paketa

en: Download
sl: Pobiranje:

en: Download Size
sl: Količina za prenos

en: Download package files only
sl: Poberi le paketne datoteke

en: Download:
sl: Pobiranje:

en: Downloading changelog
sl: _Dnevnik pobiranja

en: Downloading file %li of %li
sl: Prenašanje datoteke %li od %li

en: Downloading package files
sl: Prenašanje paketnih datotek

en: Downloading package information
sl: Prenašanje podatkov o paketu.

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
sl: NAPAKA: Ni bilo moč dobiti geselnega vnosa za skrbnika

en: ERROR: could not create configuration directory %s
sl: NAPAKA: ni moč narediti prikrojitvenega imenika %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
sl: NAPAKA: %s ni moč odpreti za pisanje

en: Editors
sl: Urejevalniki

en: Electronics
sl: Elektronika

en: Email
sl: E-pošta

en: Embedded Devices
sl: Vdelane enote

en: Empty disc name.
sl: Prazno ime plošče.

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Error parsing file record
sl: Napaka pri razčlenjevanju datotečnega zapisa

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
sl: Odstranjeni bodo ključni paketi!
    To lahko naredi vaš sistem za neuporaben!

en: Exclude
sl: Izključi

en: Exclude selected sections
sl: Izključi izbrane razdelke

en: Excludes
sl: Izključeni

en: Extra output was generated during Package Manager operation
sl: Med delovanjem upravljalnika paketov je bil narejen dodaten izhod

en: FTP proxy:
sl: Posrednik FTP:

en: Failed
sl: Neuspešno

en: Failed to fetch %s
      %s
sl: Ni moč pobrati %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
sl: Vseh dostopnih nadgradenj ni bilo moč označiti!

en: Failed to mount the cdrom.
sl: Plošče CD ni moč priklopiti.

en: Failed to open %s.new
sl: Ni moč odpreti %s.new

en: Failed to rename
sl: Ni bilo moč preimenovati

en: Failed to rename %s.new to %s
sl: Ni moč preimenovati %s.new v %s

en: Failed to reopen fd
sl: Ni bilo moč znova odpreti fd

en: Failed to resolve dependency problems!
sl: Problemov z odvisnostjo ni bilo moč razrešiti!

en: Failed to stat %s%s
sl: Ni moč izvesti stat %s%s

en: Field
sl: Polje

en: Filters
sl: Filtri

en: Find
sl: Najdi

en: FingerPrint
sl: Prstni odtis

en: For installation or upgrade
sl: Za namestitev ali nadgradnjo

en: For removal
sl: Za odstranitev

en: Force version:
sl: Vsili različico:

en: Found %i packages
sl: Najdeno %i paketov

en: GNOME Desktop Environment
sl: Namizno okolje GNOME

en: Games and Amusement
sl: Igre in zabava

en: General
sl: Splošno

en: Graphics
sl: Grafika

en: HTTP proxy:
sl: HTTP posrednik:

en: Hit
sl: Zadetek

en: Hold Current Version
sl: Zadrži trenutno različico

en: IP address or host name of the ftp proxy server
sl: IP naslov ali gostiteljsko ime ftp posrednika

en: IP address or host name of the http proxy server
sl: IP naslov ali gostiteljsko ime http posrednika

en: Icon Legend
sl: Legenda ikone

en: Icon _Legend
sl: Legenda ikone

en: Identifying disc...
sl: Prepoznavanje plošče...

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
sl: Prezrti neveljavni zapis(i) v datoteki sources.list!

en: Include
sl: Vključi

en: Include selected sections only
sl: Vključi le izbrane razdelke

en: Includes
sl: Vključeni

en: Insert a disc in the drive.
sl: Vstavite ploščo v pogon.

en: Install, remove and upgrade software packages
sl: Namesti, odstrani in nadgradi programske pakete

en: Installed
sl: Nameščen

en: Installed (local or obsolete)
sl: Nameščen (zastarel)

en: Installed (locked to the current version)
sl: Nameščen (zaklenjen na trenutno različico)

en: Installed (locked):
sl: Nameščen (zaklenjen):

en: Installed (unsupported)
sl: Nameščen (nepodprt):

en: Installed (upgradable)
sl: Nameščen (nadgradljiv)

en: Installed Files
sl: Nameščene datoteke

en: Installed Size
sl: Nameščena velikost:

en: Installed Version
sl: Nameščena različica

en: Installed packages that are up-to-date
sl: Nameščeni paketi, ki so ažurirani

en: Installed packages that are upgradable
sl: Nameščeni paketi, ki so nadgradljivi

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
sl: Nameščeni paketi, ki so nadgradljivi na poznejšo različico vira

en: Installed:
sl: Nameščen

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
sl: Notranja napaka, "Nadgradnja vsega" je pokvarila zadeve. Prosimo, poročajte.

en: Internal Error, non-zero counts
sl: Notranja napaka, neničelni števci

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
sl: Notranja napaka pri odpiranju predpomnilnika (%d). Prosimo, poročajte.

en: Interpreted Computer Languages
sl: Interpretirani računalniški jeziki

en: Invalid disc name!
sl: Neveljavno ime plošče!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sl: Neveljaven zapis v datoteki s preferencami, ni glave Package

en: KDE Desktop Environment
sl: Namizno okolje KDE

en: Keep Configuration
sl: Ohrani prikrojitev

en: Latest Version
sl: Zadnja različica

en: Libraries
sl: Knjižnice

en: Libraries - Development
sl: Razvojne knjižnice

en: Libraries - Old
sl: Knjižnice - stare

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
sl: Knjižnični paketi, ki se ne rabijo več (potreben je deborphan)

en: Line %u too long in markings file.
sl: Vrstica %u v datoteki z izborom je predolga.

en: Look in:
sl: Poglej v:

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Malformed line %u in markings file
sl: Zmaličena vrstica %u v datoteki z izborom

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
sl: Stran referenčnega priročnika:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
    
    Priročnik:
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>

en: Manual proxy configuration
sl: Ročna nastavitev posrednika

en: Mark All Upgrades
sl: Označi vse nadgradnje

en: Mark Packages by _Task...
sl: Označi pakete po Opravilu

en: Mark Recommended for Installation
sl: Označi priporočeno za namestitev

en: Mark Suggested for Installation
sl: Označi predlagano za namestitev

en: Mark all possible upgrades
sl: Označi vse možne nadgradnje

en: Mark for Co_mplete Removal
sl: Označi za popo_lno odstranitev

en: Mark for Complete Removal
sl: Označi za popolno odstranitev

en: Mark for Installation
sl: Označi za namestitev

en: Mark for R_einstallation
sl: Označi za _vnovično namestitev

en: Mark for Reinstallation
sl: Označi za vnovično namestitev

en: Mark for Removal
sl: Označi za odstranitev

en: Mark for Upgrade
sl: Označi za nadgradnjo

en: Mark for _Installation
sl: Označi za _namestitev

en: Mark for _Removal
sl: Označi za _odstranitev

en: Mark for _Upgrade
sl: Označi za n_adgradnjo

en: Marked Changes
sl: Označene spremembe

en: Marked for complete removal
sl: Označen za popolno odstranitev

en: Marked for complete removal:
sl: Označeno za popolno odstranitev:

en: Marked for downgrade
sl: Označen za podgradnjo

en: Marked for downgrade:
sl: Označeno za podgradnjo:

en: Marked for installation
sl: Označen za namestitev

en: Marked for installation:
sl: Označeno za namestitev:

en: Marked for re-installation
sl: Označen za vnovično namestitev

en: Marked for reinstallation:
sl: Označeno za vnovično namestitev:

en: Marked for removal
sl: Označen za odstranitev

en: Marked for removal:
sl: Označeno za odstranitev:

en: Marked for upgrade
sl: Označen za nadgradnjo

en: Marked for upgrade:
sl: Označeno za nadgradnjo:

en: Marking all available upgrades...
sl: Označevanje vseh dostopnih nadgradenj...

en: Mathematics
sl: Matematika

en: Miscellaneous  - Graphical
sl: Razno - grafično

en: Miscellaneous - Text Based
sl: Razno - tekstovno orientirano

en: Mounting CD-ROM...
sl: Priklopljanje CD-ROM...

en: Move D_own
sl: Premakni _dol

en: Move _Up
sl: Premakni _gor

en: Multimedia
sl: Večpredstavnost

en: Name
sl: Ime

en: Network
sl: Omrežje

en: Networking
sl: Omreževanje

en: New Filter %i
sl: Nov filter %i

en: New in repository
sl: Novost v skladišču

en: Newsgroup
sl: Novičarska skupina

en: No package is selected.
sl: Ni izbranega paketa

en: No proxy for:
sl: Ni posrednika za:

en: No valid records were found.
sl: Veljavnih zapisov ni bilo moč najti.

en: Not installable
sl: Ni moč namestiti

en: Not installed
sl: Ni nameščen

en: Not installed (locked)
sl: Ni nameščen (zaklenjen)

en: Not installed (locked):
sl: Ni nameščen (zaklenjen):

en: Not installed (new in repository)
sl: Ni nameščen (nov v skladišču)

en: Not installed (residual config)
sl: Ni nameščen (preostala prikrojitev)

en: Not installed (unsupported)
sl: Ni nameščen (nepodprt)

en: Not installed packages
sl: Paketi, ki niso nameščeni

en: Not installed:
sl: Ni nameščen:

en: Not marked
sl: Neoznačeni

en: Number of undo operations:
sl: Število razveljavitvenih dejanj:

en: OK
sl: V redu

en: Only experts should use this.
sl: To bi morali početi le strokovnjaki.

en: Open changes
sl: Odpri spremembe

en: Origin
sl: Izvor

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
sl: Izvirni avtor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Vzdrževalci:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Prispevali so:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Svjatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
sl: Osiroteli

en: Package
sl: Paket

en: Package Manager
sl: Upravitelj paketov

en: Package Manager output
sl: Izhod upravitelja paketov

en: Package Name
sl: Ime paketa

en: Package changes
sl: Spremembe paketov

en: Package is supported
sl: Podprt paket.

en: Package management software using apt.
sl: Programje za upravljanje paketov z apt.

en: Package name
sl: Ime paketa

en: Packages that are not available in any repository
sl: Paketi, ki niso na voljo v nobenem skladišču

en: Packages that will be installed or upgraded
sl: Paketi, ki bodo nameščeni ali nadgrajeni

en: Packages that will be removed
sl: Paketi, ki bodo odstranjeni

en: Packages that will never be upgraded
sl: Paketi, ki ne bodo nikoli nadgrajeni

en: Packages that won't be changed
sl: Paketi, ki ne bodo spremenjeni

en: Packages with broken dependencies
sl: Paketi s pokvarjenimi odvisnostmi

en: Pattern
sl: Vzorec

en: Perl Programming Language
sl: Programski jezik perl

en: Pinned
sl: Pridržan

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
sl: Prosim, vstavite ploščo, označeno kot:
    %s
    v pogon %s

en: Port number of the ftp proxy server
sl: Številka vrat posrednika ftp

en: Port number of the http proxy server
sl: Številka vrat posrednika http

en: Port:
sl: Vrata:

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preparing...
sl: Pripravljanje...

en: Priority
sl: Prednost

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Provided Packages
sl: Ponujeni paketi

en: Provided packages
sl: Ponujeni paketi

en: Provides
sl: Ponuja

en: Python Programming Language
sl: Programski jezik python

en: Queued
sl: V čakalni vrsti

en: Quick Introduction
sl: Hitri uvod

en: Recommendations
sl: Priporočila

en: Recommends
sl: Priporoča

en: Reduced View
sl: Okleščeni pogled

en: ReducedView
sl: Okleščeni pogled

en: Registering disc...
sl: Registracija plošče...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
sl: Datotek z izdajami za nekatera skladišča ni bilo moč prevzeti ali overoviti. Takšna skladišča bodo prezrta.

en: Reload
sl: Izdaja

en: Reloading outdated package information:
sl: Osveževanje zastareih podatkov o paketih.

en: Reloading package information...
sl: Osveževanje podatkov o paketih.

en: Removal of packages:
sl: Odstranitev paketov:

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Including Orphaned Dependencies
sl: Odstrani vključno z osirotelimi odvisnostmi

en: Removed packages that have left configuration files on the system
sl: Odstranjeni paketi, ki so v sistemu pustili nastavitvene datoteke

en: Removing this package may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
sl: Odstranitev tega paketa lahko povzroči, da sistem postane neuporaben.
    Ali ste prepričani, da želite to vseeno storiti?

en: Replaced Packages
sl: Nadomeščeni paketi

en: Replaced packages
sl: Nadomeščeni paketi

en: Replaces
sl: Nadomešča

en: Repositories
sl: Skladišča

en: Residual config
sl: Preostale nastavitve

en: Restricted On Export
sl: Omejen izvoz

en: Return to the main screen
sl: Vrni se v glavni zaslon

en: ReverseDepends
sl: ObratnoOdvisen

en: S_earch
sl: Iskanje...

en: S_tatus
sl: Stanje

en: Save Markings _As...
sl: Shrani označbe _kot...

en: Save full state, not only changes
sl: Shrani celotno stanje, ne le spremembe

en: Scanning CD-ROM
sl: Pregledovanje CD

en: Scanning disc...
sl: Pregledovanje plošče...

en: Science
sl: Znanost

en: Search
sl: Iskanje...

en: Search Filter
sl: Iskalni filter

en: Search History
sl: Pretekla iskanja

en: Search:
sl: Iskanje...

en: Section
sl: Razdelek

en: Section(s)
sl: Razdelek/ki

en: Section(s):
sl: Razdelek/ki:

en: Sections
sl: Razdelki

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
sl: Izberite paket in dejanje z menuja 'Paket'

en: Select the version of %s that should be forced for installation
sl: Izberite različico %s, ki naj se vsili za namestitev

en: Setting markings...
sl: Nastavljanje izborov...

en: Setup Vendors
sl: Nastavitve proizvajalcev

en: Shells
sl: Ukazne lupine

en: Show package properties in the main window
sl: Prikaži podatke o paketih v osrednjem oknu.

en: Show progress of single files
sl: Prikaži potek nameščanja za vsako datoteko posebej

en: Show this dialog at startup
sl: Ta dialog prikaži ob zagonu

en: Size
sl: Velikost

en: Size:
sl: Velikost:

en: Smart Upgrade
sl: Pametna nadgradnja

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
sl: Nekaterih paketov ni bilo moč pobrati s strežnika/ov.

en: Source (deb-src)
sl: Izvorna koda (deb-src))

en: Starting help viewer...
sl: Zaganja se pregledovalnik s pomočjo...

en: Starting package configuration tool...
sl: Orodje za nastavitev paketov se zaganja...

en: Starting package documentation viewer...
sl: Pregledovalnik dokumentacije paketov se zaganja...

en: Stat failed for %s
sl: Stat neuspešen za %s

en: Status
sl: Stanje

en: Successfully fixed dependency problems
sl: Uspešno popravljeni problemi z odvisnostjo

en: Successfully marked available upgrades
sl: Dostopne nadgradnje uspešno označene

en: Suggestions
sl: Predlogi

en: Suggests
sl: Predlaga

en: Summary
sl: Povzetek

en: Supported
sl: Podprt

en: Synaptic Package Manager
sl: Upravitelj paketov Synaptic

en: Synaptic Package Manager
sl: Upravitelj paketov Synaptic

en: System Administration
sl: Sistemsko upravljanje

en: System upgrade:
sl: Nadgradnja sistema:

en: Tags
sl: Oznake

en: Tasks
sl: Opravila

en: TeX Authoring
sl: Stavljenje s TeXom

en: Text Be_side Icons
sl: Besedilo _poleg ikon

en: Text _Below Icons
sl: Besedilo _pod ikonami

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
sl: Dnevnih pobiranja vsebuje podatke o spremembah in popravkih vsake od verzij paketa.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
sl: Izbrano dejanje se tiče tudi drugih paketov. Za nadaljevanje so potrebne naslednje spremembe.

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
sl: Oznaka se bo uporabljala za identifikacijo plošče, če bi radi pozneje z nje namestili pakete.

en: The list of installed files is only available for installed packages
sl: Seznam nameščenih datotek je na voljo le za nameščene pakete

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
sl: Seznama virov ni moč brati.
    Pojdite v dialog skladišča in odpravite težavo.

en: The package files will be cached locally for installation.
sl: Paketne datoteke bodo le prenešene, ne pa tudi nameščene

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sl: Seznam paketov ali datoteke stanja ni moč razčleniti ali odpreti

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
sl: Upravitelj  paketov vedno izbere najbolj primerno in dostopno različico. Če vsilite drugačno različico, lahko pride do napak pri razreševanju odvisnosti.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
sl: V skladiščih bo preverjeno, ali so se spremenili paketi.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
sl: Programje v vašem sistemu je urejeno v tako imenovane <i>pakete</i>. Upravljalnik paketov vam omogoča, da te programske pakete namestite, nadgradite ali odstranite.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
sl: To obnašanje je moč pozneje spremeniti v nastavitvah.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
sl: Zdaj imate zadnjo priložnost, da pregledate seznam označenih sprememb preden se te uveljavijo.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
sl: To programje je licencirano pod pogoji Splošnega dovoljenja GNU (angl. GNU General Public License, GPL), 2. različice

en: To be downgraded
sl: Za podgradnjo

en: To be installed
sl: Za namestitev

en: To be kept
sl: Za ohranitev

en: To be re-installed
sl: Za vnovično namestitev

en: To be removed
sl: Za odstranitev

en: To be upgraded
sl: Za nadgradnjo

en: Translated by
sl: Prevedel

en: Type
sl: Vrsta

en: U_nmark
sl: O_dznači

en: U_nmark All
sl: O_dznači vse

en: Unable to change to %s
sl: V %s ni moč spremeniti

en: Unable to correct dependencies
sl: Odvisnosti ni moč popraviti

en: Unable to correct missing packages
sl: Manjkajočih paketov ni moč popraviti

en: Unable to create a tmp file
sl: Začasne datoteke ni moč narediti

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
sl: Ni moč najti kateregakoli paketa. Morda to ni plošča z omogočenim APT.

en: Unable to lock the download directory
sl: Ni moč zakleniti imenika za pobiranje

en: Unable to lock the list directory
sl: Imenika s seznamom ni moč zakleniti

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
sl: Nadgradenj ni bilo moč označiti
    Preverite svoj sistem za morebitne napake

en: Unable to read %s
sl: %s ni moč brati

en: Unable to read the cdrom database %s
sl: Ni moč brati zbirke podatkov o CD %s

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown source type
sl: Neznana vrsta izvora

en: Unmark
sl: Odznači

en: Unmounting CD-ROM...
sl: Odklapljanje CD-ROM...

en: Upgradable
sl: Nadgradljiv

en: Upgradable (upstream)
sl: Nagradljivo (proti izvoru)

en: Upgradable:
sl: Nadgradljiv:

en: Usage: synaptic [options]
sl: Raba: synaptic [izbire]

en: Use custom application font
sl: Uporabi prilagojeno programsko pisavo

en: Use custom terminal font
sl: Uporabi prilagojeno terminalsko pisavo

en: Utilities
sl: Potrebščine

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: Vendor
sl: Proizvajalec

en: Vendors...
sl: Proizvajalci...

en: Verify package signatures
sl: Preveri pristnost podpisov paketov.

en: Version
sl: Različica

en: Version Number
sl: Številka različice

en: Version number
sl: Številka različice

en: Version:
sl: Različica:

en: Versions
sl: Različica

en: Visible
sl: Spremenljivka:

en: Visit the home page at 
    http://www.nongnu.org/synaptic/
sl: Obiščite domačo stran 
    http://www.nongnu.org/synaptic/

en: Waiting for disc...
sl: Čakanje na ploščo...

en: Word Processing
sl: Urejevanje besedila

en: World Wide Web
sl: Svetovni splet

en: Writing sources list...
sl: Pisanje seznama izvornih...

en: Written by
sl: Napisal

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
sl: Dodajate sestavino "universe".
    
     Paketi v tej sestavini niso podprti. Ali želite nadaljevati?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
sl: Pakete lahko označite za namestitev, nadgradnjo ali odstranitev na več načinov:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
sl[0]: V sistemu imate %d pokvarjenih paketov
    
    Uporabite filter "Pokvarjeni", da jih najdete.
sl[1]: V sistemu imate %d pokvarjen paket
    
    Uporabite filter "Pokvarjeni", da ga najdete.
sl[2]: V sistemu imate %d pokvarjena paketa
    
    Uporabite filter "Pokvarjeni", da ju najdete.
sl[3]: V sistemu imate %d pokvarjene pakete
    
    Uporabite filter "Pokvarjeni", da jih najdete.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
sl: Za brskanje po dokumentaciji paketa morate namestiti paket "dwww"

en: You must run this program as the root user.
sl: Ta program morate pognati kot skrbnik sistema.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
sl: Redno morate osveževati podatke o paketih, sicer lahko zgrešite varnostno pomembni popravek.

en: _About
sl: _O programu

en: _Add CD-ROM...
sl: _Dodaj CD-ROM ...

en: _Browse Documentation
sl: _Brskaj po dokumentaciji

en: _Configure...
sl: _Prikroji...

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Custom
sl: Prilagojeno

en: _Delete Cached Package Files
sl: _Zbriši predpomnjene paketne datoteke

en: _Description
sl: Opis

en: _Deselect All
sl: _Odizberi vse

en: _Download Changelog
sl: _Dnevnik pobiranja

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Filters
sl: _Filtri

en: _Fix Broken Packages
sl: _Popravi pokvarjene pakete

en: _Force Version
sl: _Vsili različico

en: _Force Version...
sl: _Vsili različico...

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Hide
sl: _Skrij

en: _Icons Only
sl: Le _ikone

en: _Invert All
sl: _Obrni vse

en: _Lock Version
sl: _Zakleni različico

en: _Mark
sl: _Označi

en: _Mark All Upgrades...
sl: Označi vse nad_gradnje...

en: _Package
sl: Paket

en: _Properties
sl: Lastnosti

en: _Quick Introduction
sl: _Hitri uvod

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Read Markings...
sl: _Beri oznake...

en: _Redo
sl: _Znova

en: _Reload Package Information
sl: _Osveži seznam paketov

en: _Repositories
sl: _Skladišča

en: _Save Markings
sl: _Shrani označbe

en: _Search
sl: Iskanje...

en: _Search...
sl: Iskanje...

en: _Sections
sl: Razdelki

en: _Select All
sl: _Izberi vse

en: _Set Internal Option...
sl: Nastavi _notranjo izbiro...

en: _Settings
sl: Razdelki

en: _Show Details
sl: _Prikaži podrobnosti

en: _Terminal Font
sl: _Terminalska pisava

en: _Text Only
sl: _Le besedilo

en: _Toolbar
sl: _Orodjarna

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
sl: bzip2 je spodletel, morda je disk zapolnjen.

en: contrib
sl: prispevki

en: couldn't open %s for writing
sl: %s ni moč odpreti za pisanje

en: dist upgrade Failed
sl: Neuspešna nadgradnja sistema

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
sl: gzip neuspešen, morda je disk zapolnjen.

en: non free
sl: neprosto

en: or dependency
sl: ali odvisnosti

en: translators-credits
sl: Roman Maurer <roman@lugos.si>
