Synaptic-0.48 - en to sr translation catalogue (321 entries)

en: 
    %s have to be downloaded
sr: 
    %s мора бити преузето

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
sr: 
    Пакет %s нема доступну верзију али постоји у бази података.
    Ово уобичајено значи да је пакет споменут као зависност и да никад није био постављен у складиште, да је застарео или да није доступан кроз списак складишта наведених у датотеци sources.list

en: 
    While installing package %s:
sr: 
    За време инсталирања пакета %s:

en: 
    While preparing for installation:
sr: 
    За време припреме за инсталацију:

en:  or
sr:  или

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
sr[0]: Биће инсталиран %d нови пакет
sr[1]: Биће инсталирана %d нова пакета
sr[2]: Биће инсталирано %d нових пакета

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
sr[0]: %d пакет је закључан.
sr[1]: %d пакета су закључана.
sr[2]: %d пакета је закључано.

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
sr[0]: %d пакет ће бити инсталиран у <b>старијој верзији</b>
sr[1]: %d пакета ће бити инсталирана у <b>старијим верзијама</b>
sr[2]: %d пакета ће бити инсталирано у <b>старијим верзијама</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
sr[0]: %d пакет ће бити причуван и неће бити надограђен
sr[1]: %d пакета ће бити причувана и неће бити надограђени
sr[2]: %d пакета ће бити причувано и неће бити надограђени

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
sr[0]: Биће уклоњен %d пакет
sr[1]: Биће уклоњена %d пакета
sr[2]: Биће уклоњено %d пакета

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
sr[0]: Биће надограђен %d пакет
sr[1]: Биће надограђена %d пакета
sr[2]: Биће надограђено %d пакета

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
sr: У списку је %i пакета, %i инсталираних и %i оштећених. %i ће бити инсталирано(надограђено), %i ће бити уклоњено; %s простора ће бити ослобођено

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
sr: У списку је %i пакета, %i инсталираних и %i оштећених. %i ће бити инсталирано(надограђено), %i ће бити уклоњено; %s простора ће бити ослобођено

en: %s of extra space will be freed
sr: Биће ослобођено %s додатног простора

en: %s of extra space will be used
sr: Биће искоришћено %s додатног простора

en: (no vendor)
sr: (није наведен испоручивалац)

en: -h   This help text
sr: -h   Овај текст

en: -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sr: -o=? Поставља једну необавезну могућност подешавања, нпр. -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
sr: -r   Отвори у екрану „Складишта“

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
sr: <b>%s</b> (<b>кључно</b>) биће уклоњено

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
sr: <b>%s</b> (верзија <i>%s</i>) ће бити инсталиран

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
sr: <b>%s</b> (верзија <i>%s</i>) ће бити надограђен на верзију <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
sr: <b>%s</b> биће инсталирана <b>старија верзија</b>

en: <b>%s</b> will be removed
sr: <b>%s</b> ће бити уклоњен

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Означени</b>

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: <b>Columns</b>
sr: <b>Колоне</b>

en: <b>Current</b>
sr: <b>Текући</b>

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Писма</b>

en: <b>Installed Version</b>
sr: <b>Инсталирана верзија</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
sr: <b>Најновија доступна верзија</b>

en: <b>Other</b>
sr: <b>Остали</b>

en: <b>Package:</b>
sr: <b>Пакет:</b>

en: <b>Priority:</b>
sr: <b>Приоритет:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
sr: <b>Посредник</b>

en: <b>Section:</b>
sr: <b>Одељак:</b>

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Стање:</b>

en: <b>Summary</b>
sr: <b>Укупан извештај</b>

en: <b>Tags:</b>
sr: <b>Ознаке:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
sr: <b>Привремене датотеке</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
sr: <b>Излаз у терминалу:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
sr: <b>Следеће сличице се користе за означавање текућег стања пакета:</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
sr[0]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњен %d кључни пакет
sr[1]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњена %d кључна пакета
sr[2]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњено %d кључних пакета

en: <i>Finished</i>
sr: <i>Завршено</i>

en: <i>Running...</i>
sr: <i>Покретање...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
sr: <span size="large" weight="bold">Поставите унутрашњу опцију</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
sr: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic верзија</span>

en: About Synaptic
sr: О програму

en: Add
sr: Додај

en: Always Ask
sr: Увек питај

en: Amateur Radio
sr: Аматерски радио

en: An error occurred while saving configurations.
sr: Догодила се грешка приликом чувања подешавања.

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
sr: Лош регуларни израз „%s“ у датотеци „Скраћен преглед“.

en: Base System
sr: Основни систем

en: Broken
sr: Оштећени

en: Broken:
sr: Оштећени:

en: Can't read %s
sr: Не могу да читам са %s

en: Can't write %s
sr: Не могу да пишем на %s

en: Cancel
sr: Поништи

en: Cannot find filename or size tag
sr: Не могу пронаћи име датотеке или ознаку која носи величину

en: Cannot read vendors.list file
sr: Не могу да прочитам „vendors.list“ датотеку

en: Choose font
sr: Изаберите писмо

en: Cleaning package lists...
sr: Чишћење спискова пакета...

en: Color
sr: Боја

en: Color packages by their status
sr: Обоји пакете према њиховом стању

en: Color selection
sr: Избор боја

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
sr: Тачком раздвојени списак домаћина и домена којима се неће приступати преко посредника (нпр. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
sr: Основно

en: Communication
sr: Комуникација

en: Conflicting Packages
sr: Проблематични пакети

en: Conflicting packages
sr: Проблематични пакети

en: Conflicts
sr: Сударања

en: Converted From RPM by Alien
sr: Претворено из „RPM“ облика помоћу алата „alien“

en: Copying package lists...
sr: Умножавање спискова пакета...

en: Couldn't identify disc.
sr: Нисам могао да препознам диск.

en: Credits
sr: Заслуге

en: Cross Platform
sr: Више-платформски

en: Debtag support is enabled.
sr: Омогућена је „Debtag“ подршка.

en: Default Upgrade
sr: Подразумевана надоградња система

en: Dependencies
sr: Зависности

en: Dependencies of the Latest Version
sr: Зависности најновије верзије

en: Depends
sr: Зависи од

en: Description
sr: Опис

en: Development
sr: Развој

en: Direct connection to the internet
sr: Директна интернет веза

en: Distribution
sr: Дистрибуција

en: Distribution:
sr: Дистрибуција:

en: Do you want to add another CD-ROM?
sr: Да ли желите да додате још један цд уређај?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
sr: Да ли желите да наставите, занемарујући ове пакете?

en: Do you want to quit Synaptic?
sr: Да ли желите да напустите Synaptic?

en: Documentation
sr: Документација

en: Documented by
sr: Документовао

en: Done
sr: Урађено

en: Done!
sr: Урађено!

en: Download package files only
sr: Само преузми пакете

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
sr: ГРЕШКА: Нисам могао добити унос лозинке за администратора система

en: ERROR: could not create configuration directory %s
sr: ГРЕШКА: нисам могао направити директоријум са подешавањима %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
sr: ГРЕШКА: нисам могао отворити %s за упис

en: Editors
sr: Уредници

en: Electronics
sr: Електроника

en: Email
sr: Е-пошта

en: Embedded Devices
sr: Уграђене направе

en: Empty disc name.
sr: Диск је без имена.

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Error parsing file record
sr: Грешка у рашчлањивању записа датотеке

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
sr: Кључни пакети ће бити уклоњени.
    Ово може довести ваш систем у неупотребљиво стање!

en: Exclude
sr: Искључи

en: Exclude selected sections
sr: Искључи одабране промене

en: Excludes
sr: Искључује

en: Extra output was generated during Package Manager operation
sr: Додатни излаз је произведен за време рада управника пакета

en: FTP proxy:
sr: „FTP“ посредник:

en: Failed
sr: Неуспех

en: Failed to mount the cdrom.
sr: Нисам успео да прикључим цд уређај.

en: Failed to open %s.new
sr: Нисам успео да отворим %s.new

en: Failed to rename
sr: Не могу преименовати

en: Failed to rename %s.new to %s
sr: Нисам успео да преименујем %s.new у %s

en: Failed to reopen fd
sr: Нисам успео да поново отворим флопи диск

en: Failed to stat %s%s
sr: Неуспела статистика за %s%s

en: Field
sr: Поље

en: Filters
sr: Филтри

en: Find
sr: Претрaживање

en: FingerPrint
sr: Отисак

en: GNOME Desktop Environment
sr: Радно окружење Гном

en: Games and Amusement
sr: Игрице и забава

en: General
sr: Општи подаци

en: Graphics
sr: Графика

en: HTTP proxy:
sr: „HTTP“ посредник:

en: Hit
sr: Посећен

en: IP address or host name of the ftp proxy server
sr: Интернет адреса или име домаћина „ftp“ рачунара посредника

en: IP address or host name of the http proxy server
sr: Интернет адреса или име домаћина „http“ рачунара посредника

en: Icon Legend
sr: Опис сличица

en: Identifying disc...
sr: Препознавање диска...

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
sr: Занемаривање неисправних ставки у датотеци „sources.list“!

en: Include
sr: Укључи

en: Include selected sections only
sr: Укључи само одабране промене

en: Includes
sr: Укључује

en: Insert a disc in the drive.
sr: Ставите диск у уређај.

en: Install, remove and upgrade software packages
sr: Инсталирај, уклони и надогради софтверске пакете

en: Installed
sr: Инсталирани

en: Installed (locked to the current version)
sr: Инсталирани (закључани на текућу верзију)

en: Installed (locked):
sr: Инсталирани (закључани):

en: Installed Files
sr: Инсталиране датотеке

en: Installed Version
sr: Инсталирана верзија

en: Installed:
sr: Инсталирани:

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
sr: Унутрашња грешка, позив „Надогради све“ је направио штету. Молим пријавите грешку

en: Internal Error, non-zero counts
sr: Унутрашња грешка, ненулта повратна вредност

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: Interpreted Computer Languages
sr: Интерпретери

en: Invalid disc name!
sr: Неисправно име диска!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sr: Неисправан запис у датотеци поставки — нема заглавља пакета

en: KDE Desktop Environment
sr: Радно окружење КДЕ

en: Latest Version
sr: Најновија верзија

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Libraries - Development
sr: Библиотеке — развој

en: Libraries - Old
sr: Библиотеке — старе

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
sr: Библиотеке које више нису потребне (deborphan је захтеван)

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Manual proxy configuration
sr: Ручно подешавање рачунара посредника

en: Mathematics
sr: Математика

en: Miscellaneous  - Graphical
sr: Разно — графика

en: Miscellaneous - Text Based
sr: Разно — текст

en: Mounting CD-ROM...
sr: Прикључујем ЦД уређај...

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: N/A
sr: Недоступно

en: Name
sr: Име

en: Network
sr: Мрежа

en: Networking
sr: Мреже

en: New Filter %i
sr: Нови филтер %i

en: New in repository
sr: Нови у складишту

en: Newsgroup
sr: Причаонице

en: No package is selected.
sr: Ниједан пакет није изабран.

en: No proxy for:
sr: Без посредника за:

en: No valid records were found.
sr: Нису пронађени тачни записи.

en: Not installed
sr: Нису инсталирани

en: Not installed (locked)
sr: Нису инсталирани (закључани)

en: Not installed (locked):
sr: Нису инсталирани (закључани):

en: Not installed (residual config)
sr: Није инсталиран (унутрашње подешавање)

en: Number of undo operations:
sr: Број радњи „опозови“:

en: OK
sr: У реду

en: Only experts should use this.
sr: Ово би требали да користе само напредни корисници

en: Open changes
sr: Учитај одабране промене

en: Operator
sr: Оператор

en: Orphaned
sr: Напуштени

en: Package
sr: Пакет

en: Package Manager
sr: Управник пакета

en: Package Manager output
sr: Извештај управника пакета

en: Package Name
sr: Име пакета

en: Package changes
sr: Промене пакета

en: Package management software using apt.
sr: Софтвер за управљање пакетима који користи „apt“.

en: Package name
sr: Име пакета

en: Packages that are not available in any repository
sr: Пакети који нису доступни ни на једном складишту

en: Packages that will be installed or upgraded
sr: Пакети који ће бити инсталирани или надограђени

en: Packages that will be removed
sr: Пакети који ће бити уклоњени

en: Packages that will never be upgraded
sr: Пакети који никада неће бити надограђени

en: Packages with broken dependencies
sr: Пакети са разбијеним зависностима

en: Pattern
sr: Образац

en: Perl Programming Language
sr: Програмски језик „Перл“

en: Pinned
sr: Издвојени

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
sr: Молим убаците диск са ознаком:
    %s
    у уређај %s

en: Port number of the http proxy server
sr: Број врата „http“ рачунара-посредника

en: Port:
sr: Врата:

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preparing...
sr: Припремам...

en: Priority
sr: Приоритет

en: Properties
sr: Особине

en: Provided Packages
sr: Пакет обезбеђује

en: Provided packages
sr: Пакет обезбеђује

en: Provides
sr: Обезбеђује

en: Python Programming Language
sr: Програмски језик „Питон“

en: Queued
sr: Стављени у ред

en: Quick Introduction
sr: Брз увод

en: Reduced View
sr: Скраћен преглед

en: ReducedView
sr: Скраћен преглед

en: Registering disc...
sr: Регистровање диска...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
sr: Датотеке са издањима за нека складишта нису могле бити преузете или аутентификоване. Таква складишта се занемарују.

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Including Orphaned Dependencies
sr: Уклони укључујуће напуштене зависности

en: Removing this package may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
sr: Уклањањем овог пакета можете довести систем у неупотребљиво стање.
    Да ли сте сигурни да желите то да урадите?

en: Replaced Packages
sr: Замењени пакети

en: Replaced packages
sr: Замењени пакети

en: Replaces
sr: Замењује

en: Repositories
sr: Складишта

en: Residual config
sr: Остављена подешавања

en: Restricted On Export
sr: Извозна ограничења

en: Return to the main screen
sr: Повратак на главни екран

en: ReverseDepends
sr: Зависност уназад

en: Save full state, not only changes
sr: Сачувај пуно стање, не само промене

en: Scanning disc...
sr: Скенирање диска...

en: Science
sr: Наука

en: Section
sr: Одељак

en: Section(s)
sr: Одељак(ци)

en: Section(s):
sr: Одељак(ци):

en: Setup Vendors
sr: Подеси испоручиваоце

en: Shells
sr: Љуске

en: Show this dialog at startup
sr: Прикажи ово прозорче приликом покретања

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Smart Upgrade
sr: Паметна надоградња

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
sr: Неки од пакета нису могли бити преузети са сервера.

en: Stat failed for %s
sr: Неуспела статистика за %s

en: Status
sr: Стање

en: Summary
sr: Извештај

en: Synaptic Package Manager
sr: Управник пакета „Synaptic“

en: Synaptic Package Manager
sr: Управник пакета „Synaptic“

en: System Administration
sr: Администрација система

en: Tags
sr: Ознаке

en: Tasks
sr: Задаци

en: TeX Authoring
sr: ТЕХ издаваштво

en: Text Be_side Icons
sr: Текст _поред икона

en: Text _Below Icons
sr: Текст исп_од икона

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
sr: Изабрана радња такође утиче на друге пакете. Следеће промене се захтевају како би наставили даље.

en: The list of installed files is only available for installed packages
sr: Списак инсталираних датотека једино је доступан за инсталиране пакете

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
sr: Списак складишта се није могао прочитати.
    Идите у прозорче „Складиште“ како би разрешили проблем.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sr: Спискови пакета или датотека са стањем се не може рашчланити или отворити.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
sr: Ово понашање касније може бити промењено у поставкама

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
sr: Овај софтвер је лиценциран под условима ГНУ-ове Опште Јавне Лиценце, верзије 2

en: To be downgraded
sr: Биће инсталирана старија верзија

en: To be installed
sr: Пакети који ће бити инсталирани

en: To be kept
sr: Пакети који ће бити причувани

en: To be removed
sr: Пакети који ће бити уклоњени

en: To be upgraded
sr: Пакети који ће бити надограђени

en: Translated by
sr: Превео

en: Type
sr: Врста

en: URI
sr: Адреса

en: URI:
sr: Адреса:

en: Unable to change to %s
sr: Не могу да променим на %s

en: Unable to correct dependencies
sr: Не могу да исправим зависности

en: Unable to correct missing packages
sr: Не могу да исправим недостајуће пакете

en: Unable to create a tmp file
sr: Не могу направити привремену датотеку

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
sr: Не могу да пронађем ниједан пакет. Можда овај диск није приређен са „apt“ алатом.

en: Unable to lock the download directory
sr: Не могу да закључам директоријум за преузимање

en: Unable to lock the list directory
sr: Не могу да закључам директоријум са списком

en: Unable to read %s
sr: Не могу да прочитам %s

en: Unable to read the cdrom database %s
sr: Не могу да учитам базу података диска %s

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown source type
sr: Непозната врста извора

en: Unmounting CD-ROM...
sr: Одвој цд уређај...

en: Usage: synaptic [options]
sr: Коришћење: synaptics [опције]

en: Use custom application font
sr: Произвољно писмо програма

en: Use custom terminal font
sr: Произвољно писмо за терминал

en: Utilities
sr: Алатке

en: Value:
sr: Вредност:

en: Variable:
sr: Променљива:

en: Vendor
sr: Испоручивалац

en: Vendors...
sr: Испоручиваоци...

en: Version
sr: Верзија

en: Version Number
sr: Број верзије

en: Version number
sr: Верзија

en: Version:
sr: Верзија:

en: Visit the home page at 
    http://www.nongnu.org/synaptic/
sr: Посетите страницу пројекта на интернет адреси 
    http://www.nongnu.org/synaptic/

en: Waiting for disc...
sr: Чека се диск...

en: Word Processing
sr: Обрада текста

en: World Wide Web
sr: Интернет

en: Writing sources list...
sr: Писање списка извора пакета...

en: Written by
sr: Написао

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
sr[0]: На вашем систему имате %d оштећен пакет
    
    Молим покушајте да поправите позивом филтра „Оштећени“
sr[1]: На вашем систему имате %i оштећена пакета
    
    Молим покушајте да их поправите позивом филтра „Оштећени“
sr[2]: На вашем систему имате %i оштећених пакета
    
    Молим покушајте да их поправите позивом филтра „Оштећени“

en: You must run this program as the root user.
sr: Овај програм морате покренути као администратор.

en: _About
sr: _О програму

en: _Add CD-ROM...
sr: Д_одај цд уређај

en: _Contents
sr: С_адржај

en: _File
sr: _Датотека

en: _Fix Broken Packages
sr: _Поправи оштећене пакете

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hide
sr: _Сакриј линију

en: _Icons Only
sr: _Само иконе

en: _Quick Introduction
sr: _Брз увод

en: _Quit
sr: _Крај

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Repositories
sr: _Складишта

en: _Show Details
sr: _Прикажи детаље

en: _Terminal Font
sr: Пис_мо за терминал

en: _Text Only
sr: С_амо текст

en: _Toolbar
sr: _Линија са алатима

en: _Undo
sr: _Опозови

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
sr: неуспешно извршавање програма „bzip2“ — вероватно је диск попуњен

en: contrib
sr: приложени

en: couldn't open %s for writing
sr: нисам могао отворити %s за упис

en: dist upgrade Failed
sr: неуспешна надоградња целог система

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
sr: Неуспео позив наредбе „gzip“. Могуће је да је диск попуњен.

en: non free
sr: нису слободни
